Usłyszmy o tym w Polsce

Opis kilku metod z pogranicza szarlatanerii , które żyją swoim życiem obok profesjonalnej stomatologii. Pewnie za jakiś czas usłyszymy o nich w Polsce.
NICO- neuralgia inducing cavitational osteonecrosis to teoria mówiąca, że w kości wyrostka zębodołowego znajdują się "niewidzialne" ogniska zapalne, które są przyczyną neuralgii i nieuleczalnych bólów twarzoczaszki. Usunięcie "złego " zęba ma leczyć także choroby serca, zapalenia stawów oraz różne stany bólowe.
Zalecane jest usuwanie zębów leczony kanałowo lub zębów żywych -sąsiadujących
z " toksycznymi" rejonami" NICO częściowo przypomina teorię "choroby odogniskowej" (focal disease theory), zarzuconej na Zachodzie 50 lat temu, w Polsce, o ile mi wiadomo , ciągle żywą.

Craniosacral therapy
Teoria utrzymująca, że mózg wykonuje rytmiczne ruchy, które są wyczuwane przez
wytrenowaną osobę jako pulsacje. Szwy czaszkowe ( miejsca łączenia się kości czaszki) mogą utrudniać przepływ pulsacji a to, wg tej teorii, jest przyczyną wielu chorób. Masaż czaszki ma " rozluźniać " szwy i umożliwiać przepływ dobroczynnych pulsacji. Metodą tą są "leczone" wady zgryzu, bóle stawów a nawet wykonywana jest rewtalizacja chorej miazgi
Stomatologia holistyczna( naturalna) "leczy" problemy które nie poddają się konwencjonalnej stomatologii toksyczność amalgamatu, galwanizm w jamie ustnej, Nico to problemy z którymi boryka się stomatologia holistyczna.
wg tej teorii , "nienaturalne " materiały stosowane w stomatologii mogą być przyczyną wielu chorób.
W USA i Kanadzie do stomatologii niekonwencjonalnej zaliczane są także: homeopatia i akupunktura.