Protezy nylonowe

Proteza nylonowa

Elastyczne protezy nylonowe.

Nylon w protetyce znalazł zastosowanie w latach 50-tych.
W moim gabinecie jest co najmniej od lat pięciu, a w Polsce uchodzi za technologię nową.
Dla pewnych pacjentów proteza nylonowa jest świetnym rozwiązaniem.
Po pierwsze – proteza nylonowa ma wieczystą gwarancję jeśli chodzi o złamanie lub pęknięcie – bo pod wpływem nadmiernego obciążenia proteza wygina się.

Pacjenci, którzy wymagają przygotowania chirurgicznego przed założeniem innego rodzaju protez, w przypadku rozwiązania, jakim jest proteza nylonowa takiego przygotowania nie potrzebują. Nylon dzięki swojej elastyczności może ominąć wypukłości kostne czy inne szczegóły anatomiczne które przeszkadzają w noszeniu protezy tradycyjnej.
Jednak tym co najbardziej pacjenci sobie cenią w protezach nylonowych – jest brak jakichkolwiek elementów metalowych. Protezy te nie mają klamer. Są cieńsze, lżejsze, nie powodują uczuleń. Proteza nylonowa to komfortowe rozwiązanie, dla osób, które cenią sobie wygodę w codziennych sytuacjach i nie akceptują żadnych kompromisów w kwestii swojego zdrowia oraz urody.
Jeśli jesteś zainteresowany (-a) zapraszam do mojego gabinetu. Służę fachowym doradztwem w zakresie wyboru rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb oraz oczekiwań.