Wypełnienia XXI wieku

Nowoczesna stomatologia jest jednocześnie stomatologią kosmetyczną.
W przypadku zębów tylnych dopiero 15 lat temu wyprodukowano kosmetyczne żywice, które charakteryzowały się dobrą odpornością na ścieranie oraz nacisk. Niestety nawet współczesne materiały kompozytowe ustępują amalgamatowi (srebrnej plombie) jeśli chodzi o wytrzymałość. Amalgamat - z różnych względów - jest coraz mniej używany.
Dlatego obecnie najlepszym wypełnieniem dla zębów tylnych jest inlay-onlay. Obecnie w USA oraz w moim gabiecie inlay-onlay wykonuje się z prasowanej porcelany.
Założenie tego nowoczesnego wypełnienia wymaga 2 wizyt. Na pierwszej pobierany jest wycisk. Na drugiej, zwykle po kilku dniach, montowane jest gotowe wypełnienie.
Oto kilka liczb obrazujących wyższość inlay-onlay nad wypełnieniem kompozytowym:
tradycyjne wypełnienia redukują wytrzymałość zęba o 50 %, inlay - onlay wzmacnia ząb nawet o 75%, średnia "żywotność" wypełnienia - 7 lat, inlay - onlay 10 - 30 lat. Skurcz polimeryzacyjny, nadwrażliwość, utrata gładkości, zmiana koloru (przypadłości wypełnień tradycyjnych) nie istnieją w systemie inlay-onlay. Kosmetyka jest idealna. Inlay-onlay jest najlepszym znanym wypełnieniem dla zębów tylnych. W moim gabinecie wykorzystuję najnowszą wiedzę, najnowszy sprzęt i używam najlepszych materiałów.


powrót


Artur Pietrzyk leczenie, protetyka, chirurgia, ortodoncja, rtg i naprawa protez.
Od poniedziałku do piątku 10-13 i 15-20,
www.superdentysta.com.pl (22) 676 59 56, 608 519 073
Myśliborska 104 (wejście z tyłu budynku apteki)