Jak poprawić uśmiech?

Jest wiele technik i możliwości leczenia zębów ukruszonych, przebarwionych czy po prostu brzydkich.
Począwszy od subtelnych interwencji aż po duże rekonstrukcje. Najczęstsze procedury to wybielanie, bonding, licowanie i konturing.
W niektórych przypadkach ww zabiegi rozwiązują również inny problem np. problem złego zgryzu.
Wybielanie jest często stosowaną metodą chemicznego rozjaśniania zębów. Poprzez wybielanie można usuwać przebarwienia lub tylko rozjaśnić kolor zęba. Przebarwienia pojawiają się w wyniku zażywania leków, od kawy, herbaty, papierosów. Zmiana koloru zębów może mieć podłoże genetyczne lub występować po prostu w wyniku starzenia. Jest bardzo wiele środków do wybielania zębów, z czego w Polsce jest dostępnych kilka. Powstają ciągle nowe (o skróconym czasie wybielania). Generalnie wybielanie zębów to najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź stomatologii. Aczkolwiek bezpieczne wybielanie to nadal wybielanie wykonane pod kontrolą dentysty.
Bonding to użycie żywicy w kolorze zęba dla zamknięcia niekosmetycznej przestrzeni lub szpary między zębami, za pomocą bondingu można również zmienić kolor zęba. Zaletą tej techniki jest niewielki koszt oraz to, że wszystko można wykonać w ciągu jednej wizyty.
Najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie to możliwość nadania naturalnego koloru metalowym koronom , bez konieczności ich zdejmowania. To niedroga alternatywa dla pacjentów , którzy nie chcą dłużej " błyszczeć" swoim uzębieniem.
Korony - "czapki" na zęby, mają zastosowanie gdy inne procedury nie są wystarczająco efektywne. Korony to najbardziej trwałe rozwiązanie, ale wykonanie ich zabiera najwięcej czasu.
Licówki wykonuje się z porcelany i przykleja do zewnętrznej powierzchni zęba. Zwykle w jednym łuku wykonuje się ich 6 lub 8.
Słynny "Hollywood smile" to właśnie komplet porcelanowych licówek.
Konturing polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez zeszlifowanie, dentysta wie ile szkliwa może usunąć aby osiągnąć efekt kosmetyczny bez uszkodzenie zęba.
Która procedura jest dla Ciebie?
Na to pytanie nie można odpowiedzieć bez wizyty w gabinecie, ale stan uzębienia oraz oczekiwania pacjenta podyktują najlepsze rozwiązanie. Więcej na temat estetyki można przeczytać i obejrzeć na mojej stronie WWW - najlepszej stronie stomatologicznej w Polscepowrót


Artur Pietrzyk leczenie, protetyka, chirurgia, ortodoncja, rtg i naprawa protez.
Od poniedziałku do piątku 10-13 i 15-20,
www.superdentysta.com.pl (22) 676 59 56, 608 519 073
Myśliborska 104 (wejście z tyłu budynku apteki)